Перейти до основного вмісту

Єврейка — прихильниця легалізації марихуани — може стати першою жінкою — губернатором Флориди

Ніккі Фрід. Так звати кандидата в губернатори третього за кількістю населення і четвертого за ВВП штату США.

Ще в дитинстві Ніккі вступила в BBYO (підліткова філія Бнай-Бріта), і навіть подумувала про алію і службу в ЦАГАЛі. Замість цього дівчинка стала віце-мером своєї школи, потім закінчила Університет Флориди (де була президентом студентської ради), а в 2003-му отримала ступінь д-ра права. Вона успішно займалася лобістською діяльністю, просуваючи законопроекти, які легалізовували виробництво медичної марихуани.

У 2018-ому Ніккі стала першою жінкою, обраною на посаду голови департаменту сільського господарства Флориди і єдиним членом Демпартії в уряді штату. Присягу вона приймала, поклавши руку на перше в країні видання ТАНАХа. «Коли мене обрали, першою реакцією було здивування: як хороша єврейська дівчина з Маямі зайняла цей пост? — згадує вона в інтерв'ю JTA. — Тому в перший рік ми витратили багато зусиль, для того щоб здобути прихильність спільноти білих літніх республіканців, доводячи, що я буду лютим захисником їх прав».

Старий і новий Капітолій штату Флорида   Нікки Фрід в робочому кабінеті

 

Флорида входить в число так званих коливних штатів, де демократи йдуть ніздря в ніздрю з республіканцями на виборах усіх рівнів. «Коли я усвідомила себе однією з провідних представників Демократичної партії у Флориді, то просто була зобов'язана встати і сказати: «Я підтримую Ізраїль », — заявила Ніккі місцевим ЗМІ.

До дверей робочого кабінету пані Фрід прибита мезуза, вона постійно підкреслює, що розуміє всі проблеми і виклики, з якими зіштовхується єврейська громада в Америці.

Перш, ніж демократка зіткнеться на виборах з чинним губернатором штату — республіканцем Роном ДеСантісом, їй доведеться виграти праймеріз у колеги по партії, екс-губернатора Чарлі Кріста.

Флорида залишається одним з ключових штатів США з щорічним ВВП більше трильйона доларів (приблизно сім ВВП України) і електоральною базою, симпатії якої можуть вплинути на результат президентських виборів. Тому боротьба за Сонячний штат буде запеклою.

Максим Суханов

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку