Перейти до основного вмісту

Синагогу в англійському містечку завалили подарунками для афганських біженців

Кілька десятків сімей афганських біженців  нещодавно прибули до містечка Буші, що в 30 кілометрах від Лондона, — повідомляє Jewish News. Їхньому становищу не позаздриш — люди приїхали з порожніми руками — без змінного одягу, туалетного приладдя, дитячих візочків (у багатьох маленькі діти) і памперсів. Дізнавшись про це, рабин місцевої синагоги Ельханан Фельдман розмістив у Facebook заклик до співгромадян допомогти афганцям хто чим може.

Пост став вірусним — через три дні автостоянка біля синагоги перетворилася у курган з трьох тисяч (!) пакетів і коробок з речами, в тому числі 29 дитячих візочків і безліч іграшок. Як зізнається прихожанка синагоги Ханна Роуз, «довелося залучити нових волонтерів, щоб розсортувати цю величезну кількість пожертвувань».

Сам рабин зізнався кореспонденту Бі-бі-сі, що реакція земляків перевершила всі його очікування. Фельдман підкреслив, що дідусі та бабусі євреїв Буші приїхали до Великобританії як біженці, і все, що вони намагаються зараз зробити, це повернути борг країні, підтримавши тих, хто цього потребує сьогодні.

На початку 1960-х років у містечку проживало всього декілька єврейських сімей, в 1984-му була побудована синагога, в яку внесли сувій Тори, врятований з Чехословаччини. Сьогодні громада налічує майже 2000 євреїв, що чимало для Буші з його 25-тисячним населенням.

Після приходу до влади талібів, з Кабулу виїхали тисячі афганців, які допомагали військам коаліції — у даному випадку, мова йде про перекладачів, які побоювалися помсти з боку нового режиму. «Це дивовижні люди, яким ми дуже вдячні, — каже рабин. — Так само, як Великобританія прийняла нас, наші діти і онуки приймуть іншу групу біженців, підхопивши естафету».

Як відомо, Сполучене Королівство зобов'язалося прийняти 20 000 афганських біженців протягом п'яти років, причому п'ять тисяч переселенців прибудуть до кінця цього року.

Віктор Маковський

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку